Jak minął świąteczny majówkowy weekend?
To drugi rok jak nie odbywały się pochody, nie było również wspólnego świętowania uchwalenia konstytucji. Padał deszcz i ogłoszono zagrożenie powodziowe. To również pracowity weekend dla strażników miejskich.
W tych dniach dyżurny Straży Miejskiej w Jeleniej Górze przyjął 93 zgłoszenia telefoniczne rożnego rodzaju. Strażnicy podjęli 143 interwencje z czego pouczono 28 osób, 26 ukarano mandatem karnym, a 1 osobę doprowadzono na Policję w celu osadzenia do wytrzeźwienia. Skierowanych zostanie również 11 wniosków do Sadu Rejonowego w Jeleniej Górze o ukaranie osób za popełnione wykroczenia w szczególności za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Dokonano również 4 kontroli palenisk i sposobu palenia w piecach.
Pozostałe interwencje dotyczyły spraw różnych i zostaną przekazane do stosownych instytucji celem dalszej ich realizacji.
