Jak minął weekend?
W weekend (08-10.05) dyżurny Straży Miejskiej przyjął 69 zgłoszeń telefonicznych od mieszkańców Jeleniej Góry.
Strażnicy podjęli łącznie 91 interwencji w wyniku których 23 osoby pouczono, na 33 osoby nałożono mandaty karne, w tym 22 za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, 5 za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, 2 za palenie tytoniu w miejscu zabronionym, 2 za brak nadzoru nad psem, 1 za zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz 1 za brak deklaracji na wywóz odpadów.
Na 2 osoby zostaną skierowane wnioski do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze o ukaranie w związku z popełnionymi wykroczeniami.
Dyżurny przyjął 12 zgłoszeń dotyczących zwierząt. Zgłoszenia przekazano pracownikom schroniska dla zwierząt.
Pozostałe interwencje dotyczyły spraw różnych i zostaną przekazane do właściwych instytucji celem dalszej ich realizacji.
