18 maja, 2026 | Rzecznik SM

Jak minął weekend?

W miniony weekend (15-17.05) dyżurny Straży Miejskiej przyjął 81 zgłoszeń telefonicznych od mieszkańców Jeleniej Góry.

Strażnicy podjęli łącznie 125 interwencji w wyniku których 45 osób pouczono, na 32 osoby nałożono mandaty karne, w tym 25 za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym, 6 za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym oraz 1 za zakłócanie ładu i porządku publicznego.

Na 14 osób zostaną skierowane wnioski do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze o ukaranie w związku z popełnionymi wykroczeniami.

Podjęto również interwencje wobec osób nietrzeźwych w wyniku których 3 osoby zostały przewiezione do PDOZ w celu wytrzeźwienia.

Dyżurny przyjął 15 zgłoszeń dotyczących zwierząt. Zgłoszenia przekazano pracownikom schroniska dla zwierząt.

Strażnicy miejscy uczestniczyli również w Pikniku „Majówka z Handlówką” który odbył się na 1 Maja przy szkole popularnie nazywanej „Handlówka”

Pozostałe interwencje dotyczyły spraw różnych i zostaną przekazane do właściwych instytucji celem dalszej ich realizacji.