18 maja, 2026 | Rzecznik SM

Kontrolujemy „niebieskie koperty”.


Parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych pod kontrolą strażników miejskich. W ramach wykonywania codziennych czynności służbowych strażnicy miejscy kontrolują miejsca przeznaczone do parkowania dla osób z niepełnosprawnością, a to z kolei w ramach, realizacji akcji „Czy na pewno chciałbyś być na naszym  miejscu”.


W środę (13.05) w wyniku kontroli na ulicy Kostiala strażnicy natrafili na zaparkowany marki Toyota za szybą którego wystawiona była kserokopia karty parkingowej dla osób z niepełnosprawnością. Jak się okazało kierująca pojazdem nie posiada uprawnień, a wyłożone ksero karty było wystawione jednego z jej rodziców.


Kolejna interwencja miała miejsce w niedzielę (17.05) na ulicy Krakowskiej, gdzie w  wyniku kontroli strażnicy natrafili na zaparkowany bez uprawnień na tzw. „kopercie inwalidzkiej” pojazd marki Audi.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w takiej sytuacji pojazd zostaje odholowany i po za kosztami związanymi z odholowaniem pojazdu w wysokości 550 złotych, dochodzi jeszcze mandat karny w wysokości 800 złotych lub 1200, gdy posługujemy się kartą innej osoby.


Informujemy, że na miejscu wyznaczonym dla osób z niepełnosprawnością parkować mogą tylko osoby uprawnione posiadające ważną kartę parkingowa dla osób niepełnosprawnych.
 

Foto: Sz. Pająk