15 maja, 2026 | Rzecznik SM

Monitoring w działaniu.

Niecodzienna sytuacja. W środę do Straży Miejskiej zgłosiła się kobieta z prośba o pomoc, ponieważ jak twierdziła skradziono jej samochód marki Ford, który zaparkowała na terenie położony przy 1 Maja i Wojska Polskiego. Sprawa była na tyle pilna ponieważ właśnie miała wyjeżdżać za granicę. Dzięki doświadczeniu operatorów monitoringu miejskiego i przeglądu materiałów okazało się, że pojazd został zaparkowany w innym miejscu, tj. na parkingu przy ul. Okrzei. Tak więc nie była to kradzież, tylko pośpiech i być może roztargnienie. Cieszymy się, że w tej sytuacji mogliśmy pomóc.