Straż Miejska w Jeleniej Górze - ul. Armii Krajowej 19, 58-500 Jelenia Góra

Bezpieczne wakacje

Jesteś: Bezpieczne wakacje
Aug 14, 2019

Spotkanie z uczestnikami zajęć półkolonijnych

Po raz kolejny Straż Miejska spotyka się z uczestnikami zorganizowanych zajęć półkolonijnych. Tym razem spotkania odbyły się na Placu Ratuszowym oraz na Górze Szybowcowej.

Na Placu Ratuszowym uczestnikami spotkania wakacyjnego były dzieci z Niepublicznych Przedszkoli "Bajka", "5 Piątka" oraz z półkolonii z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Dla uczestników zajęć zostały przygotowane atrakcje w postaci konkursów plastycznych, konkursu pisania kaligrafią pn"Wesoła Stalówka", miasteczko ruchu drogowego, układanie mega puzzli, laboratorium jakości wody i badanie nieczystości z innymi substancjami , które zanieczyszczają nasze rzeki, robot kanalizacyjny czy też zajęcia w Straży Pożarnej oraz z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji.

W czasie spotkania na Górze Szybowcowej przeprowadzono pogadankę na temat zachowań się na terenie obiektu, który jest położony na nietypowym miejscu oddalonym od miasta oraz o bezpieczeństwie w czasie wakacji spędzając ten czas na wypoczynku przebywając nad morzem, jeziorze, górach, lesie oraz wyjeżdżając na wypoczynek zagraniczny. Omawiając te tematy podkreślono jak ważne jest słuchanie się opiekunów (rodziców) oraz zachowanie ostrożności przy zawieraniu znajomości z osobami nieznajomymi. Strażacy omówili zachowanie się na terenach leśnych, gdzie można wzniecić ogień przez pozostawianie nieczystości w postaci butelek szklanych.

Ważnym elementem na omawianych tematach było przedstawienie uczestnikom spotkania nowego projektu Straży Miejskiej na temat zanieczyszczania środowiska pn: "Orzeł tego nie wyniesie". Projekt ten jest skierowany do dzieci przedszkolnych i szkół podstawowych. Na Górze Szybowcowej zostały również przygotowane zajęcia animacyjne w postaci konkursów plastycznych, konkursu pisania kaligrafią pn. "Wesoła stalówka", miasteczka rokardowego, układania mega puzzli oraz zajęć bezpieczeństwa pożarowego z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jeżowie Sudeckim i spotkaniem z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji. Na zakończenie działań zostały wręczone upominku w postaci gadżetów odblaskowych.

Serdeczne podziękowania za wsparcie działań Straży Miejskiej dla OSP Jeżów Sudecki, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Wodnik", DWS Draexlmaier, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jeleniej Góry, Pałacu Łomnica.

Grzegorz Rybarczyk

 

Autor: admin

WAŻNE LINKI

Straż Miejska w Jeleniej Górze

Armii Krajowej 19

50-500 Jelenia Góra

75 7525162, 75 7647145
75
7647146

Godziny pracy Straży Miejskiej

Poniedziałek - Niedziela:

Całodobowo


Zostańmy w kontakcie