Pomagamy.
W poniedziałek (11.05) Strażnicy Miejscy patrolując pieszo Plac Piastowski zauważyli mężczyznę siedzącego na ławce z objawami wskazującymi na atak padaczki. Natychmiast udzielili mu niezbędnej pomocy, oraz wezwali Pogotowie Ratunkowe. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego nie stwierdził potrzeby dalszej hospitalizacji, a sam mężczyzna odmówił pomocy.
Takie sytuacje pokazują że będąc blisko – szybciej reagujemy. Patrole piesze dają możliwość bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami i ich problemami. A już niedługo w teren wyruszą patrole rowerowe Straży Miejskiej.
Tekst: A. Stach.

Foto: A. Stach.
