Zapalenie sadzy w kominie.
W piątek (08.05) około godziny 8.55 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu z komina na ul. Lubańskiej. Na miejscu patrol zgłoszenie potwierdził, okazało się że w jednym z budynków doszło do zapalenia sadzy w kominie. Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną. Strażacy szybko zagasili palący się komin. Właściciel mieszkania nawet nie wiedział o powstałym niebezpieczeństwie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Taki zapalenie się komina może być spowodowane przez używanie słabej jakości opału lub nie czyszczeniem komina.


