Straż Miejska w Jeleniej Górze - ul. Armii Krajowej 19, 58-500 Jelenia Góra

Zółta kartka

Akcja "Żółta kartka" to wspólna inicjatywa Prezydenta Miasta oraz Jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Ma ona na celu zdyscyplinowanie kierujących, niestosujących się do przepisów ruchu drogowego dotyczących parkowania. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy to utrudnienia nie tylko dla pieszych ale również dla innych kierowców. Szczególnie jest to odczuwalne w centrum miasta i na dużych osiedlach. Jak wynika z naszych doświadczeń wielu zmotoryzowanych jest nieświadomych, że popełnia wykroczenie. Powód - roztargnienie, pośpiech, brak wiedzy o nowych przepisach dotyczących parkowania.

Otrzymanie żółtej kartki to rodzaj ostrzeżenia. Nie oznacza to jednak, że można je lekceważyć. Ze wszystkich zdarzeń są sporządzane raporty w systemie informatycznym straży miejskiej. Często dołączana jest dokumentacja fotograficzna. Oznacza to, że za drugim razem kierowca otrzyma już czerwoną kartkę w postaci mandatu karnego.


Przestrzegamy jednak przed stosowaniem zasady, że pierwszy raz nic mi nie grozi. Rażące łamanie przepisów będzie skutkowało od razu założeniem blokady na koło, odholowaniem pojazdu lub mandatem karnym.

                                               Żółta kartka

Straż Miejska w Jeleniej Górze

Armii Krajowej 19

50-500 Jelenia Góra

75 7525162, 75 7647145
75
7647146

Godziny pracy Straży Miejskiej

Poniedziałek - Niedziela:

Całodobowo


Zostańmy w kontakcie