Straż Miejska w Jeleniej Górze - ul. Armii Krajowej 19, 58-500 Jelenia Góra

Interwencje

Jesteś: Interwencje
Jan 25, 2021

Kobieta z zanikiem pamięci

Strażnicy miejscy po raz kolejny udzielili pomocy kobiecie z zanikiem pamięci, która spacerowała po Cieplicach.

W piątek (22.01) około godziny 15.10 dyżurny odebrał zgłoszenie, że ulicą Cervi w Cieplicach idzie starsza kobieta ubrana tylko w sweterek, spodnie, a na nogach ma trampki. Jak twierdził zgłaszający kobieta prawdopodobnie ma zaniki pamięci, bo nie wiedziała, gdzie idzie i gdzie mieszka. Ponieważ kobieta przemieszczała się przekazano informację do monitoringu miejskiego z prośba o objęcie obserwacją trasy kobiety. Patrol spotkał się ze starszą panią na Placu Piastowskim u zbiegu z ulicą Wolności i od razu umieszczono ja w pojeździe ze względu na panujące zimno. Ponieważ kobieta faktycznie nie pamiętała, gdzie mieszka i jak się nazywa udano się z nią na Komisariat II Policji, tam też okazało się, że starsza pani jest poszukiwana przez rodzinę jako osoba zaginiona.

Patrol udał się z kobietą do miejsca jaj zamieszkania, a po drodze napotkano jej syna, który poszukiwał matki. W miejscu zamieszkania okazało się, że drugi syn, który mieszka z matką i ma się nią opiekować jest pijany, dlatego nawet nie zauważył, że matka wyszła z domu.

Szczęśliwe sprawa zakończyła się bez uszczerbku na zdrowi kobiety, jednak zostanie ona przekazana odpowiednim instytucjom w celu sprawdzenia prawidłowości sposobów sprawowania opieki nad starszą panią.

Autor: Rzecznik SM

WAŻNE LINKI

Straż Miejska w Jeleniej Górze

Armii Krajowej 19

50-500 Jelenia Góra

75 7525162, 75 7647145
75
7647146

Godziny pracy Straży Miejskiej

Poniedziałek - Niedziela:

Całodobowo


Zostańmy w kontakcie