Straż Miejska w Jeleniej Górze - ul. Armii Krajowej 19, 58-500 Jelenia Góra

Dla mieszkańców

Jesteś: Dla mieszkańców
May 9, 2022

Seniorze uważaj!

Apel Policji. Przyłączamy się do działań prewencyjnych prowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze.

Jeleniogórska Straż Miejska wspiera dziania prewencyjne mające na celu ochronę seniorów przed naciągaczami i oszustami. Przyłączamy się do akcji prowadzonej przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze. 

Za naszym pośrednictwem przekazujemy tekst przesłanego nam "Apelu".

"Jeleniogórska Policja wciąż odnotowuje szereg oszustw dokonanych na szkodę osób starszych i mieszkających samotnie np. popularną metodą „na wnuczka”. Sprawcy przestępstw działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i „dobre serce” starszych osób.

W ostatnim czasie coraz częściej oszuści wykorzystują metodę „na policjanta” podając się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji informując, iż potrzebują pomocy w rozpracowaniu grupy oszustów. W sytuacjach, gdy otrzymamy telefon od osoby podającej się za policjanta poprośmy o jego stopień, imię i nazwisko, jednostkę oraz numer służbowy. Następnie potwierdźmy jej tożsamość dzwoniąc do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na numer 997 lub 112.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że funkcjonariusze Policji podczas wykonywanych czynności służbowych nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. Żadne czynności służbowe nie dają Policji takich uprawnień. W sytuacji gdy osoba podająca się za Policjanta zażąda od nas pieniędzy trzeba wiedzieć, że mamy do czynienia z oszustem i należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze".

Autor: Rzecznik SM

WAŻNE LINKI

Straż Miejska w Jeleniej Górze

Armii Krajowej 19

50-500 Jelenia Góra

75 7525162, 75 7647145
75
7647146

Godziny pracy Straży Miejskiej

Poniedziałek - Niedziela:

Całodobowo


Zostańmy w kontakcie